Porovnanie pôžičiek online na webovej stránke umožňuje záujemcovi o pôžičku:

  • rýchlu orientáciu v širokom portfóliu produktov
  • vyberať z ponuky pôžičiek od overených poskytovateľských subjektov
  • získať informácie o výške úrokovej sadzby aj RPMN podobných pôžičiek 
  • potrebné finančné prostriedky mať k dispozícii diskrétne, pohodlne, v takej výške a na takú dobu splatnosti, ktorá najviac vyhovuje potrebám a možnostiam žiadateľa

Porovnávač je nastavený tak, aby práca s ním bola jednoduchá, ovládanie pohodlné a informácie o pôžičkách prehľadne spracované. Porovnanie pôžičiek je možné využiť v prípade záujmu o bankový produkt, ale aj nebankovú pôžičku.

Ak má žiadateľ o pôžičku zriadený vlastný účet v niektorej bankovej inštitúcii, ktorá zároveň aj spravuje jeho osobné financie, môže obvykle získať pôžičku z tejto banky celkom rýchlo a bez dodatočného dokladovania a zdĺhavej administrácie. Na druhej strane však musí počítať s tým, že banka mu ponúkne na výber len svoje vlastné pôžičkové produkty. Využitím služieb porovnávača online však môže získať prehľad aj o iných bankových ponukách a napr. v prípade hypotekárnych úverov s veľkým objemom finančných prostriedkov s dlhoročnou splatnosťou môže aj o niekoľko desatín percenta nižšia RPMN predstavovať nezanedbateľnú úsporu.

Nebankové pôžičky, ktoré sú vhodné pre rýchle riešenie finančnej situácie a kde aj menšia suma môže pomôcť preklenúť prechodný nedostatok peňazí – do výplaty, kým nepríde dôchodok alebo materská dávka... sa tiež oplatí porovnať, pretože rôznych poskytovateľov s rôznymi pôžičkami je naozaj veľa. Pri výbere  pôžičky je však vhodné vziať do úvahy viacero faktorov, okrem úročenia aj:

  • celkovú výšku odplaty za pôžičku
  • podmienky, potrebné pre získanie produktu
  • možnosť nasimulovať si výšku pôžičky, dobu jej splatnosti a vopred vedieť jej cenu a  poznať všeobecné obchodné podmienky spoločnosti
  • ako rýchlo môžu byť požadované financie k dispozícii na účte alebo formou poštovej poukážky

Je toho celkom dosť a v našej rýchlej dobe tak určite mnohí ocenia možnosť vybrať si aj za pomoci porovnávača potrebný pôžičkový produkt bez toho, aby záujemca musel osobne navštíviť niekoľko bankových alebo nebankových subjektov. Stačí mať pripojenie na internet, notebook, tablet či smartfón a vybrať si pôžičku podľa svojich individuálnych predstáv, ale zároveň aj zodpovedne a racionálne.