Časté otázky

1. Môžem žiadať o pôžičku aj keď nie som klientom banky? 

Áno, dôležitejšie je splniť stanovené podmienky a mať zdroj príjmu, ktorý zabezpečí bezproblémové vrátenie požičaných prostriedkov.

2. Na čo možno využiť kalkulačku na webovej stránke banky? 

Kalkulačka je vhodný pomocník pri rozhodovaní sa o výške pôžičky, doby jej splatnosti či výške mesačnej splátky a výpočtom možno zistiť aj úročenie pôžičky a celkovú sumu odplaty.

3. Možno si požičať finančné prostriedky aj na kratšiu dobu do jedného roka? 

Banka poskytuje produkty od 1 000 € so splatnosťou minimálne 24 mesiacov. V prípade potreby nižšej sumy pôžičky je možné využiť napr. prečerpanie na účte.

4. Som SZČO, môžem aj ja získať pôžičku? 

Pre banku nie je rozhodujúci status žiadateľa, ale splnenie všeobecných podmienok a dostatočná bonita, ktorú zabezpečuje stabilný zdroj príjmu potenciálneho klienta.

5. Po splnení akých podmienok mi môže byť vrátený poplatok za poskytnutie pôžičky? 

Všetkým klientom, ktorí splácajú pôžičku z Osobného účtu riadne a včas, bude po 18. mesiacoch splácania vrátený celý poplatok.

6. Možno si pôžičku poistiť? 

Poistenie pôžičky je určite dobrým rozhodnutím, pretože v prípade nečakaných zdravotných problémov preberie splácanie pôžičky poisťovňa a klient môže v prípade straty zamestnania získať aj mesačný benefit 100 €, vyplácaný až po dobu jedného roka. 

7. Akým spôsobom je potrebné ručiť za pôžičku? 

Žiadnym, nie je vyžadované ani osobné ručenie ani zaistenie majetkom.

8. Môžem pôžičku splatiť aj predčasne? 

Áno, v tom prípade je však potrebné počítať s tým, že táto služba je spoplatnená % čiastkou, ktorá je zverejnená v obchodných podmienkach.

9. Je možné využiť získané peniaze z pôžičky aj na nákup auta? 

Nakoľko je pôžička bezúčelová, použitie finančných prostriedkov je výlučne v kompetencii klienta.

10. Kde možno získať podrobnejšie informácie o Prima pôžičke? 

Na internetovej stránke banky primabanka.sk alebo možno kontaktovať infolinku NONSTOP 0850 700 007, prípadne osobne navštíviť niektorú z pobočiek, ktoré sa nachádzajú v každom slovenskom okresnom meste.