Často kladené otázky

1. Koľko si môžem požičať ?

Výška pôžičky závisí od individuálneho posúdenia žiadosti a bonity klienta. Vo všeobecnosti je to pre občana suma do 3 000 € a pre podnikateľské účely do 4 000 €.

2. Môžem dostať pôžičku aj na založenie živnosti?

Áno, k dispozícii je produkt profi úver, vhodný aj pre začínajúcich podnikateľov.

3. Aké doklady je potrebné k žiadosti priložiť?

To je najvhodnejšie prekonzultovať s obchodným agentom, ale nakoľko je podľa platnej legislatívy povinné overovanie bonity klienta, tak vo všeobecnosti okrem občianskeho preukazu aj doklady o pravidelnom príjme a v prípade podnikateľov aj potvrdenie z daňového úradu. 

4. Kde zistím príslušnú výšku úročenia mojej pôžičky?

Výška úrokovej sadzby je variabilná, závisí od výšky požadovanej sumy, doby splácania a celkovej bonity žiadateľa, takže jej výšku možno upresniť až po vyhodnotení týchto faktorov.

5. Akým spôsobom môžem získať pôžičku?

Na výber je viac možností: vyplniť a odoslať formulár na internete,  využiť kontaktnú info linku alebo priamo navštíviť kamennú pobočku spoločnosti.

6. Za akú dlhú dobu môžem očakávať peniaze z pôžičky?

Ak sú predložené doklady kompletné, schvaľovací proces je rýchly a finančné prostriedky možno mať na bankovom účte aj do 24 hodín.

7. Pôžičku je potrebné splatiť jednorázovo alebo možno splácať postupne ?

Splácanie prebieha formou dohodnutých splátok, v prípade problémov so splácaním je možné kontaktovať viazaného finančného agenta a dohodnúť aj úpravu splátkového kalendára.

8. Na čo môžem použiť peniaze získané z pôžičky?

Všetky pôžičky sú bezúčelové t.j. nikomu nie je potrebné dokladovať na aký účel boli prostriedky použité, je to na výlučnom rozhodnutí samotného klienta.

9. Môžem si k pôžičke dojednať aj poistenie pre prípad insolventnosti?

Priame zmluvné pripoistenie nie je v ponuke, ale možno dohodnúť aj odklad splátok alebo zníženie ich výšky na určité obdobie napr. počas trvania pracovnej neschopnosti.

10. Čo mám robiť, ak som zmenil adresu pobytu?

Každú zmenu kontaktných údajov je potrebné oznámiť e-mailom alebo telefonicky a zároveň na adresu spoločnosti zaslať doklady, potvrdzujúce uvedenú skutočnosť.

11. Kde môžem nájsť kontaktné údaje spoločnosti?

Stačí navštíviť internetovú stránku proficredit.sk  alebo zdarma zatelefonovať  na 0800 333 033.